0

Kategorie produktów

Dziewczynki

Chłopcy

Katalog PDF karta zamówień

Rzetelna Firma

Płatności ikony

Czy pracujemy i realizujemy zlecenia?

Wiele osób pyta nas czy pracujemy w związku z zaistniałą sytuacją w kraju? Śpieszymy wyjaśnić, że firma bez opóźnień wykonuje wszystkie zamówienia, które możecie Państwo składać na naszej stronie internetowej. Wszyscy, którzy są zainteresowani zakupem stroju i dodatków na uroczystość Pierwszej Komunii bezproblemowo mogą u nas nabyć piękne i eleganckie produkty. Zapraszamy i gwarantujemy dostawę. Rozwiewamy tym samym wątpliwości czy sukienki, alby lub inne dodatki komunijne są dostępne i dotrą do Państwa na czas.

Z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, od wielu lat łączy się kwestia strojów komunijnych, ich rodzaju i designu. Są zwolennicy wystawnych sukienek komunijnych jak i skromniejszych alb i komż. Które rozwiązanie jest korzystniejsze dla dzieci i rodziców?

 

Przed wieloma laty Pierwsza Komunia Święta w kontekście strojów pierwszokomunijnych wiązała się dla dziewczynek z suknią komunijną, a dla chłopców z garniturem komunijnym. Odstępstw od tej tradycji nie było. Sytuacja zaczęła się zmieniać w połowie lat 90-tych, kiedy to na rynku pojawiły się inne stroje komunijne – alby komunijne dla chłopców, alby komunijne dla dziewczynek oraz komże komunijne. To wszystko niejako zrewolucjonizowało rynek z branży Pierwszej Komunii Świętej.

 

O tym, jakie ubiory komunijne są stosowane w danej parafii decyduje najczęściej proboszcz. Z reguły jest to konsultowane z rodzicami dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej. Trudno o dane statystyczne, w jakiej ilości parafii stosowane są sukienki komunijne, a w jakiej części parafii alby komunijne i komże komunijne.

 

Który strój komunijny jest milej widziany przez rodziców i dzieci? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Część rodziców chce widzieć swoje dzieci ubrane w tym ważnym dniu w suknie komunijne i garnitury komunijne, a część w alby komunijne lub komże.

 

W przypadku sukienek komunijnych, kościelne zalecenia mówią o skromnej sukience. Niektórzy rodzice pragną, by ich córka przystąpiła do pierwszej komunii w wystawnych sukniach komunijnych z dużą ilością dodatków komunijnych tj. wianuszków komunijnych, dewocjonaliów, rękawiczek komunijnych, torebek komunijnych, pelerynek, halek komunijnych czy sweterków i płaszczyków. W przypadku chłopców i ich garniturów komunijnych, dodatków jest mniej. Tradycyjna biała koszula komunijna, ciemny garnitur i buty komunijne to podstawa.

 

Sklepy internetowe poświęcone komuniom świętym oferują szeroki wybór alb komunijnych. Obecnie dla dziewczynek modne są alby komunijne sukieneczkowe, alby komunijne z karczkiem i kontrafałda, alby komunijne z zakładką, alby komunijne z kontrafałdą i alby komunijne rozszerzane. Dla chłopców można wybierać spośród alb komunijnych z karczkiem i kontrafałdą, alb komunijnych z zakładką, alb komunijnych z kontrafałdą, alb komunijnych rozszerzanych oraz alb komunijnych krótkich.

 

Dla chłopców popularne są także komże komunijne. Do tego należy dobrać koszulę pod spód komży, spodnie komunijne i buty komunijne.

 

O ile wybór rodzaju sukienek komunijnych i garniturów komunijnych należy do rodziców, o tyle w przypadku alb komunijnych i komż komunijnych, o ich rodzaju i wyglądzie decyduje z reguły parafia w porozumieniu z rodzicami dzieci.

 

Przypominamy, że w dniu Pierwszej Komunii nie szata zdobi człowieka, a to co w sercu. Dlatego przy doborze stroju komunijnego kierujcie się rozwagą.

Ubiory Komunijne

 

Prezentujemy Państwu nasze wyjątkowe produkty związane z Pierwszą Komunią Świętą - stroje komunijne, czyli alby komunijne i sukienki komunijne, a także okrycia na chłodne dni poprzez bieliznę oraz dodatki dla chłopców i dziewczynek (rękawiczki komunijne, wianki, torebki, okapniki do świec, świece komunijne, pamiątki, chusteczki, koszule, halki, płaszczyki komunijne, ocieplające pelerynki, spodnie komunijne, komże i alby).

Na ten szczególny dzień jakim jest Pierwsza Komunia Święta, oferujemy Państwu wysokiej jakości eleganckie i wygodne stroje komunijne dla dziewczynek (suknie i sukienki komunijne), garnitury, alby komunijne, alby komunijne dla chłopców i dziewczynek oraz wiele innych dodatków takich jak halki, chusteczki, rękawiczki, torebki i wianki komunijne oraz dodatki - buty komunijne,

W naszej ofercie znajdą Państwo także szereg komunijnych dodatków, w tym: świece komunijne, książeczki do komunii czy wianuszki do komunii).

Wierzymy, że dzięki naszym strojom i dodatkom komunijnym Pierwsza Komunia Państwa dziecka będzie przebiegać bez zmartwień o wygląd i elegancję. Chcemy aby mogli Państwo cieszyć się razem z dziećmi tą wyjątkową chwilą. Dlatego stawiamy na perfekcję wykonania naszych produktów i kompleksowość naszej oferty.

 

Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra

Chłopcy

Dziewczynki

Skontakuj się z nami !

"Marka" Iwo Danowski
„Marka„ Pierwsza Komunia - Alby i ubiory liturgiczne
11-700 Mrągowo, ul. Lubelska 44

Telefon: +48 693 634 823

E-mail: zamowienia@ubiory-komunijne.pl

Czekamy na kontakt email bądź telefoniczny:
Pon. – pt.  w godzinach 9:00 - 15:00

 

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania.
Korzystając ze strony godzisz się na to.

 


DOSTAWA NA CAŁY ŚWIAT