0

Kategorie produktów

Dziewczynki

Chłopcy

Katalog PDF karta zamówień

Rzetelna Firma

Płatności ikony

Czy pracujemy i realizujemy zlecenia?

Wiele osób pyta nas czy pracujemy w związku z zaistniałą sytuacją w kraju? Śpieszymy wyjaśnić, że firma bez opóźnień wykonuje wszystkie zamówienia, które możecie Państwo składać na naszej stronie internetowej. Wszyscy, którzy są zainteresowani zakupem stroju i dodatków na uroczystość Pierwszej Komunii bezproblemowo mogą u nas nabyć piękne i eleganckie produkty. Zapraszamy i gwarantujemy dostawę. Rozwiewamy tym samym wątpliwości czy sukienki, alby lub inne dodatki komunijne są dostępne i dotrą do Państwa na czas.

Kilka dni temu zajęliśmy się tematem strojów komunijnych dla dziewczynek, naturalnie zatem nadszedł czas na poruszenie kwestii strojów komunijnych dla chłopców. Alba czy dobrze skrojony garnitur? Jakie są plusy i minusy obu rozwiązań?


Nie istnieją pisane zasady odnoszące się do strojów komunijnych dla chłopców. W wielu parafiach decyduje o tym raczej utarta przez lata tradycja. Nie ma jednego wzoru alb komunijnych, garniturów komunijnych czy butów komunijnych. Decyzja należy do parafii, ewentualnie do rodziców, których proboszcz może zapytać o zdanie. Rodzice nie powinni mieć problemów z określeniem „w co się ubrać na komunię”, bo do wyboru są praktycznie dwa główne rodzaje strojów komunijnych.

W przypadku chłopców, inaczej niż w przypadku dziewczynek, strój komunijny wybiera się spośród alb komunijnych chłopięcych lub garniturów komunijnych. Zakres dodatków komunijnych jest w tym przypadku mocno ograniczony. Owszem chłopcy muszą mieć także książeczki do komunii czy świece do komunii, ale przecież nie ma tu mowy o wianuszkach komunijnych, halkach czy pelerynkach komunijnych.

Alby komunijne dla chłopców

Są ich różne rodzaje. U producenta strojów komunijnych śmiało można wybierać spośród alb komunijnych z karczkiem i kontrafałdą, alb komunijnych z zakładką, alb komunijnych z kontrafałdą, alb komunijnych rozszerzanych, alb komunijnych krótkich oraz komż komunijnych. Różnią się krojem, a także co zrozumiałe ozdobnikami.

Jeśli w parafii nie mamy narzuconego jednego wzoru alb komunijnych dla chłopców, rodzice mają szerokie pole do popisu, wybierając w sklepie internetowym jeden z wzorów.

Jakie są plusy stosowania alb komunijnych? Przede wszystkim jednolitość wyglądu u naszych pociech. Alby wyglądają estetycznie, a cała grupa dzieci przystępujących do Komunii Świętej prezentuje się doskonale.

Garnitury komunijne

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie, by do Pierwszej Komunii Świętej przystępować w albach. Wtedy królowały garnitury komunijne, a decyzja o ich kolorze czy stylu, zawsze należała do rodziców. Mieliśmy zatem ciemne garnitury komunijne lub jasne garnitury komunijne. Dodatkiem były przede wszystkim muszki komunijne, czy krawaty, rzadziej muszniki. Obecne trendy komunijne 2017 sugerują garnitury komunijne w ciemnych odcieniach, wzbogacone drobnymi, skromnymi dodatkami i jasną koszulą, której kolor jest nierozerwalnie związany z Pierwszą Komunią Świętą.

Garnitur komunijny musi być dobrze skrojony, ale nie oszukujmy się, Wasz syn raczej nie będzie miał okazji nałożyć go na inne okazje. Niestety szybko z niego wyrośnie, zatem warto zastanowić się nad sprzedażą garniturku komunijnego lub ewentualnie pozostawieniem go dla młodszego brata.

Tak jak wspomniałem, w przypadku chłopców istnieje mniej dodatków komunijnych niż w przypadku dziewczynek, ale także jest w czym wybierać. Koszule komunijne, bielizna komunijna, muszki, muszniki czy krawaty, spory ich wybór znajdą Państwo w profesjonalnych sklepach internetowych. Ale o komunijnych dodatkach, w kolejnej odsłonie naszego komunijnego bloga!

Ubiory Komunijne

 

Prezentujemy Państwu nasze wyjątkowe produkty związane z Pierwszą Komunią Świętą - stroje komunijne, czyli alby komunijne i sukienki komunijne, a także okrycia na chłodne dni poprzez bieliznę oraz dodatki dla chłopców i dziewczynek (rękawiczki komunijne, wianki, torebki, okapniki do świec, świece komunijne, pamiątki, chusteczki, koszule, halki, płaszczyki komunijne, ocieplające pelerynki, spodnie komunijne, komże i alby).

Na ten szczególny dzień jakim jest Pierwsza Komunia Święta, oferujemy Państwu wysokiej jakości eleganckie i wygodne stroje komunijne dla dziewczynek (suknie i sukienki komunijne), garnitury, alby komunijne, alby komunijne dla chłopców i dziewczynek oraz wiele innych dodatków takich jak halki, chusteczki, rękawiczki, torebki i wianki komunijne oraz dodatki - buty komunijne,

W naszej ofercie znajdą Państwo także szereg komunijnych dodatków, w tym: świece komunijne, książeczki do komunii czy wianuszki do komunii).

Wierzymy, że dzięki naszym strojom i dodatkom komunijnym Pierwsza Komunia Państwa dziecka będzie przebiegać bez zmartwień o wygląd i elegancję. Chcemy aby mogli Państwo cieszyć się razem z dziećmi tą wyjątkową chwilą. Dlatego stawiamy na perfekcję wykonania naszych produktów i kompleksowość naszej oferty.

 

Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Chełm, Ciechanów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Krosno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sieradz, Skierniewice, Słupsk, Suwałki, Szczecin, Tarnobrzeg, Tarnów, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zamość, Zielona Góra

Chłopcy

Dziewczynki

Skontakuj się z nami !

"Marka" Iwo Danowski
„Marka„ Pierwsza Komunia - Alby i ubiory liturgiczne
11-700 Mrągowo, ul. Lubelska 44

Telefon: +48 693 634 823

E-mail: zamowienia@ubiory-komunijne.pl

Czekamy na kontakt email bądź telefoniczny:
Pon. – pt.  w godzinach 9:00 - 15:00

 

Strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania.
Korzystając ze strony godzisz się na to.

 


DOSTAWA NA CAŁY ŚWIAT